Zenit Tercüme Fiyatları

Uygun Tercüme Fiyatları Kurumsal Tarife'de

Tercüme fiyatları hesaplanırken;

  • Verilen hizmetler
  • Kurumsal ilişkiler
  • Harcanan zaman 
  • Dil kombinasyonları
  • Çeviri hacmi
  • Aciliyet
  • Ek talepleriniz
  • Tasdik İşlemleri 

vb. faktörler dikkate alınır. 

En avantajlı tarife, en çok hizmetin verildiği, buna karşılık en uygun fiyatlandırmanın yapıldığı, uzun vadeli müşterilerimizle karşılıklı anlaşarak belirlediğimiz kurumsal tarifedir.

Teknik, hukuki, finansal ve medikal çeviri tarifeleri; tek seferlik çevirileri baz alır. 

Adil fiyatlandırma gereği; "Tek seferlik" (hukuki, teknik ve finansal çeviriler) ve "Uzun vadeli anlaşmalı kurumsal çeviriler" olmak üzere 2 farklı çeviri fiyat tarifesi uygulanır. Tek seferlik çeviriler için fiyatlarımız sabittir. Uzun vadeli kurumsal müşterilerimizle ise tercüme fiyatlarını anlaşmalı olarak belirleriz. 

Noter tasdik ücretleri (2011 yılı)

2011 yılı noter tasdik ücreti olarak, noterler tarafından bir sayfa çeviri(1000 karakter veya 20 satır veya 180-200 kelime) için yaklaşık 72,00 TL, yarım sayfa (500 karakter veya 10 satır) için ise 54,00 TL alınmaktadır. Örneğin bir pasaport çevirisinin noter tasdik ücreti olarak noter 52,00 ile 70,00 TL arasında ücret alır. Noter, 1 sayfayı  A4 Ebadındaki dosya kağıdına, 12 punto yazı karakteri büyüklüğünde yazılan 20 satır olarak kabul eder.

 

Çeviri Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Zenit Yeminli Tercüme Bürosu olarak, tercüme fiyatları ve çeviri ücretleri belirleme konusunda, 492 sayılı harçlar kanunu esas alırız. 492 sayılı harçlar kanununa göre, A4 boyutundaki kağıda 12 punto yazı karakteri büyüklüğünde yazılmış, 20 (yirmi)satırdan oluşan bir belge bir sayfa olarak kabul edilmektedir.

Bir sayfa belge, bilgisayar ortamında yazıldığında boşluksuz 1000 karakter veya 180 -200  kelimeye karşılık gelmektedir.

Anlaşmalı Müşterimiz Olun Avantajlarından Yararlanın

UZUN VADELİ MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN UZUN VADELİ ÖDEME KOŞULLARI 

Uzun vadeli müşterilerimiz, karşılıklı anlaşmamız üzerine çevirilerinin ve noter tasdik ücretlerinin ödemelerini ay sonunda yaparlar. Bizimle ne kadar uzun çalışırlarsa, geç ödeme avantajından o kadar kazanırlar.

UZUN VADELİ MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN İNDİRİMLİ FİYATLAR

Uzun vadeli müşterilerimiz, ücretsiz hizmetlerin yanı sıra, indirimli fiyatlardan yararlanırlar. Çeviri fiyatları iki tarafın mutabakatıyla belirlenir. Tüm çeviri hizmetleri bir sonraki döneme kadar anlaşmalı fiyatlar üzerinden verilir. 

UZUN VADELİ MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ HİZMETLER

 

Ücretsiz Dizgi Hizmeti: Tüm çevirilerinizi orijinal formatında çeviriyoruz (Kitapçık, kontrat, sözleşme vs). Elektronik ortamda(word, excel, powerpoint vs) veya çıktı olarak çevirilerinizi size teslim ediyoruz. 

 

Şirketinize Özel Proje Koordinatörü: Şirketinizle aramızdaki iletişimi kolaylaştırarak tercüme sorunlarınızı hızla çözmek ve çevirilerinizde her zaman yüksek kaliteyi sağlamak için şirketinize özel bir proje koordinatörü atanır.

Şirketinize Özel Terminoloji Hafızası: Tüm çevirilerinizde tutarlılık ve doğruluk sağlamak adına, şirketinize özel bir terminoloji havuzu kurulur. Bugün tercüme ettirdiğiniz bir belgede hangi terimi kullanıyorsak, 2 yıl sonra tercüme ettireceğiniz belgede de aynı terim kullanılır. Böylece çevirileriniz arasında kesin bir tutarlılık sağlanmış olur. 

 

Ücretsiz Tasdik İşlemleri: Zenit Yenli Tercüme Bürosu olarak, yaptığımız çevirilerin tasdik işlemlerini(noter, konsolosluk, apostil, valilik vs) sizin adınıza gerçekleştirebiliriz. Bizimle uzun vadeli çalışan özel müşterilerimiz için, tasdik işlemleri ÜCRETSİZDİR.

 

Tüm Belgeleriniz ve Çevirileriniz Güvende: Ürünlerinizle ilgili gizli bilgiler çok sıkı korunur.
EN ADİL FİYATLANDIRMA KARAKTER HESABIYLA YAPILIR
 

Fiyatlarımızı belirlerken baz aldığımız en temel faktör çevirinin hacmidir. Fiyatlandırma çevirinin hacmiyle doğru orantılıdır. 1000 karakter birim fiyat olarak alınır ve çeviri ücretlendirilir. Mesela çevirinin hacmi 50bin karakter ve birim fiyatı 25 YTL + KDV ise, toplam çeviri ücreti 25x50=1250YTL + KDV olacaktır.